Dla miasta i regionu

SIÓDEMKA DLA OLSZTYNA

Projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego definiuje pakiet “Siódemka dla Olsztyna”. W jego ramach Retail Provider proponuje miastu realizację 7 siedmiu zamierzeń inwestycyjnych.
 

1.

"CPP"

CENTRALNY PUNKT PRZESIADKOWY

CPP to efekt integracji realizowanej przez Miasto Olsztyn inwestycji linii tramwajowej z nowymi dworcami. Będzie zlokalizowany w centralnej części Placu Konstytucji 3 Maja, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego. CPP daje możliwość budowy przejścia podziemnego tak, aby uzyskać maksymalną synchronizację komunikacyjną w tym punkcie przesiadkowym. Projekt zakłada instalację wind i całkowitą adaptację do potrzeb osób niepełnosprawnych.

2.

POŁĄCZENIE Z ZATORZEM

Retail Provider planuje połączenie dzielnicy Zatorze z centrum Olsztyna. To rozwiązanie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich lokalnych organizacji pozarządowych. Przy przychylności Władz Miasta istnieje również możliwość utworzenia parkingu typu P+R ("Park and Ride"), który odciążyłby komunikacyjnie rondo na Placu Bema.

3.

PLAC MIEJSKI

+

OPTYMALIZACJĄ UKŁADU KOMUNIKACYJNEGO

W zamierzeniu inwestora ma powstać nie tylko budynek dworca i galerii handlowej, ale także ciekawa przestrzeń publiczna, miejsce spotkań i wydarzeń kulturalnych. Projekt  placu miejskiego, usytuowanego przed budynkiem ZCK, przewiduje elementy zieleni, wody i nowoczesnych mebli miejskich. Tętniący życiem skwer będzie stanowił prestiżowy element olsztyńskiego krajobrazu.

4.

NOWY  DWORZEC PKP

W zachodniej części projektu ZCK Retail Provider stworzy nowy, dwupoziomowy budynek dworca kolejowego. Perony połączone będą istniejącym już przejściem podziemnym z kondygnacją podziemną oraz dwukondygnacyjnym hallem głównym. Obiekt zajmie powierzchnię ok. 3,5 tys. m2. Informacja pasażerska na dworcu kolejowym zintegruje nie tylko dane na temat połączeń kolejowych i autobusowych, ale także tych lotniczych (Szymany).

5.

NOWY DWORZEC PKS

Na parterze, w części wschodniej projektu ZCK, znajdzie się nowoczesny dworzec PKS. Obiekt o powierzchni ok. 3 tys. m2 będzie w całości zadaszony i płynnie połączony z 7 stanowiskami autobusowymi. Projektanci obiektu zakładają, że oprócz kas biletowych, informacji, poczekalni i toalet w części dworcowej znajdą się drobne punkty restauracyjne oraz usługowo-handlowe.

6.

MIESZKANIA KOMUNALNE

W odpowiedzi na problemy lokalowe Olsztynian inwestor deklaruje możliwość przekazania do majątku Miasta uzgodnionej liczby mieszkań komunalnych.

7.

ZIELONY PROJEKT OLSZTYNA

Retail Provider planuje wpisać swoją inwestycję w tkankę miejską Olsztyna w sposób zrównoważony. Projekt odpowiada międzynarodowym standardom ekologicznym i technologicznym (minimalizacja emisji CO2, zużycia wody oraz prądu). Budynek uzyska stosowne certyfikaty potwierdzające jego przyjazny środowisku charakter.