Radni zapalą zielone światło?

"Już podczas czerwcowej sesji Rady Miasta może zostać podjęta uchwała o przystąpieniu do prac nad planem zagospodarowania okolic dworca. Retail Provider, właściciel 85 proc. akcji olsztyńskiego PKS, zapewnia, że jeśli tak się stanie, to już w 2014 roku olsztynianie i turyści będą mogli korzystać z nowoczesnego dworca" - tak postępy w pracy nad Zintegrowanym Centrum Komunikacyjno-Handlowym relacjonuje Gazeta Olsztyńska.
 
„(…) Możliwe, że nowoczesny dworzec przy placu Konstytucji 3 Maja ujrzymy już w 2014 roku. Wszystko w rękach olsztyńskich radnych. W ostatnim czasie mieliśmy festiwal otwarć nowoczesnych dworców w całej Polsce: we Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu.

- Niestety, Olsztyn nadal nie ma się czym pochwalić. Jest jednym z ostatnich tak ważnych miast, w których dworzec nie zmienił się od kilkudziesięciu lat - mówi Tomasz Andryszczyk, rzecznik prasowy spółki Retail Provider, właściciela 85 proc. akcji olsztyńskiego PKS.

Firma Retail Provider chce to zmienić. Dlatego właśnie proponuje, żeby w tym miejscu powstało Zintegrowane Centrum Komunikacyjne z nowoczesnymi dworcami: PKS, PKP i centrum handlowym. Według szacunków inwestora, realizacja projektu będzie kosztowała około 115 milionów euro. Jak podkreśla Tomasz Andryszczyk, sfinansowanie budowy ZCK odbędzie się bez udziału pieniędzy publicznych (…).
 
Co więc stoi na przeszkodzie? Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla okolic dworca. Inwestor czeka tylko na jego uchwalenie. Gdyby doszło do niego w tym roku, to już wiosną 2013 mogłyby się rozpocząć prace budowlane.
 
Radny Mirosław Gornowicz, przewodniczący klubu Ponad Podziałami i komisji budżetu i finansów Rady Miasta, zaznacza, że przyjęcie takiego planu możliwe jest nawet podczas sesji 27 czerwca.

- Teren w okolicach dworca prawdopodobnie zostanie wyłączony, żeby szybciej uchwalić dla niego plan zagospodarowania - wyjaśnia. - Chodzi o obszar od ulicy Kętrzyńskiego do torów, ronda Bema i ul. Lubelskiej”.

 
 
Źródło: Gazeta Olsztyńska / ps

Kategoria: