Ruszamy z wynajmem powierzchni handlowej!

Spółka Retail Provider, inwestor Nowego Dworca Olsztyn, rozpoczyna komercjalizację swojego obiektu. Projekt o wartości ok. 115 mln euro zakłada stworzenie w stolicy Warmii i Mazur galerii o powierzchni ok. 45 tys. m2 najmu ze 180 punktami handlowo-usługowymi oraz wielosalowym kinem. Galeria będzie zintegrowana z nowoczesnymi dworcami kolejowym i autobusowym.

Nowy Dworzec Olsztyn to kolejna inwestycja w Polsce, po Katowicach i Poznaniu, realizowana w ramach konceptu zintegrowanych centrów komunikacyjno-handlowych.

- Nowy Dworzec Olsztyn kieruje swoją ofertę nie tylko do 170 tys. olsztynian, ale także – poprzez ożywianie turystyki zakupowej w regionie – do 1,5 mln mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego i miliona turystów, odwiedzających corocznie stolicę Warmii i Mazur – mówi Tomasz Andryszczyk, rzecznik Retail Provider Sp. z o.o. – Ze względu na wyjątkowy charakter projektu i jego obiecujące perspektywy biznesowe inwestycja już cieszy się dużym zainteresowaniem kluczowych najemców. W związku z tym od 16 lipca 2012 rozpoczynamy proces komercjalizacji – dodaje rzecznik.

Z branżowych raportów wynika, że Olsztyn jest miastem o olbrzymim potencjale do realizacji obiektów handlowych. Uwagę zwraca stosunkowo niskie nasycenie powierzchnią centrów handlowych na tle polskich miast liczących 100 - 200 tys. osób wynoszące 300 m2 na tysiąc mieszkańców (dla porównania w Gorzowie Wielkopolskim i Wałbrzychu wartość ta rośnie niemal dwukrotnie). Pod względem rocznej siły nabywczej na mieszkańca stolica Warmii i Mazur plasuje się równie wysoko, osiągając kwotę 6,500 euro (suma ta jest zbliżona np. do Krakowa).
 
Galeria handlowa w ramach Nowego Dworca Olsztyn obejmie ok. 45 tys. m2 powierzchni najmu i realizowana będzie z zastosowaniem ekologicznych technologii. Zaoferuje 180 punktów handlowo-usługowych i wielosalowe, nowoczesne kino. Dla komfortu klientów zaplanowano parking z 900 miejscami postojowymi. Inwestycja połączona zostanie z nowymi obiektami dworców: kolejowym (2,5 tys. m2) i autobusowym (4 tys. m2), a jej budowa będzie zintegrowana z realizowaną przez miasto linią tramwajową.
 
Projektowane centrum handlowe będzie pełnić funkcję miastotwórczą. Przed Nowym Dworcem Olsztyn powstanie plac miejski z elementami zieleni, wody i nowoczesnych mebli miejskich. Projekt obiektu realizuje pracownia architektoniczna FS&P Arcus. Spółka Retail Provider zapowiedziała, że w ramach przedstawionego władzom miasta pakietu „Siódemka dla Olsztyna” zrealizuje również szereg inwestycji towarzyszących, m.in. Centralny Punkt Przesiadkowy, przedłużenie przejścia podziemnego pod torami kolejowymi w kierunku Zatorza, optymalizację układu drogowo-komunikacyjnego oraz mieszkania komunalne dla olsztynian.

 
Firmy zainteresowane najmem powierzchni w inwestycji Nowy Dworzec Olsztyn proszone są o kontakt mailowy:
 
komercjalizacja@dworzec-olsztyn.pl.

Kategoria: