Decyzja o planie dla ZCK w połowie listopada

"(...) Wartość projektu, który ma być realizowany bez udziału środków publicznych, to rząd 110-115 mln euro (w tym środki własne inwestora w wysokości 30 mln euro). Całkowita powierzchnia ZCK to 100 tys. mkw. Część komercyjna, czyli galeria handlowa, zajmie 45 tys. mkw. Powstanie w niej 180 lokali usługowo-handlowych. W budynku planowane jest wielosalowe kino, klub fitness oraz wielopoziomowy parking dla 900 aut.

(...)

Uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie dworca to ostatni etap przed ubieganiem się przez inwestora o pozwolenie na budowę nowoczesnego obiektu. Później oficjalnie będzie można wbić w ziemię przysłowiową pierwszą łopatę. Jeżeli radni przyjmą plan zagospodarowania, inwestor chciałby rozpocząć realizację Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w drugiej połowie 2014 roku.

- Czas realizacji szacujemy na 18-20 miesięcy — dodaje Piotr Wasilewski, przedstawiciel Retail Provider.

Olsztynianie nie kryją zainteresowania wynikiem głosowania projektu uchwały.
 
(...) Opinie mieszkańców podziela prezydent Olsztyna.

- Moim zdaniem, plan powinien być przyjęty przez radnych, bo projekt inwestora jest ważny dla Olsztyna i jego mieszkańców — mówi prezydent miasta Piotr Grzymowicz. — ZCK zakłada nie tylko budowę galerii, ale przede wszystkim budowę nowych dworców oraz zintegrowanie komunikacji miejskiej. To nie jest plan wyjęty spod poduszki, ale przygotowywany kilka lat i wychodzi naprzeciw prywatnym inwestorom, którzy chcą w Olsztynie zostawiać pieniądze. Mam nadzieję, że Retail Provider będzie w stanie zrealizować wszystkie punkty swojego projektu".

 
Źródło: Gazeta Olsztyńska, 2013-10-30

Kategoria: