Autobusem z Olsztyna do Kaliningradu

Od piątku 5 lipca PKS w Olszynie S.A. uruchamia regularne kursy z Olsztyna do Kaliningradu. Połączenie jest efektem współpracy przewoźnika i rosyjskiego partnera firmy Kenig Avto (КенигАвто).
 
Pierwszy autobus z Olsztyna do Kaliningradu wyruszy o siódmej rano i dotrze na miejsce po około czterech godzinach. W odprawie udział weźmie Prezydent Olsztyna Pan Piotr Grzymowicz.
 
Dzięki umowie o Małym Ruchu Granicznym bez wiz do Kaliningradu wjadą m.in. mieszkańcy Olsztyna, Elbląga oraz powiatów: olsztyńskiego, elbląskiego, braniewskiego, lidzbarskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, węgorzewskiego, giżyckiego, gołdapskiego i oleckiego. Po stronie rosyjskiej do Małego Ruchu Granicznego należy cały Obwód Kaliningradzki.
 
Jak zapowiada Jacek Semczuk, Prezes PKS w Olsztynie S.A., pierwsze bilety na kurs Olsztyn – Kaliningrad będą objęte specjalną promocją cenową.

– Cieszę się, że otwarcie linii zbiegło się z początkiem wakacji. Mam nadzieję, że proponowane przez nas połączenie zwiększy liczbę turystów z Rosji, przyczyniając się do promocji Warmii i Mazur – dodaje Prezes Semczuk.

Kategoria: